Girişimcilere Çorum’u Tavsiye Ettiler

Çorum’a dışarıdan gelip başarılı olan esnaf, girişimcilere Çorum’u tavsiye ediyor. Çorum’a dışarıdan gelerek işyeri açan ve ticaretle uğraşan girişimcilere neden Çorum’u tercih ettiklerini sorduk. Çorum Web TV’ye başarı hikayelerini anlatan girişimciler, Çorum halkına da teşekkür ettiler.

Maraş’ın dondurması, Diyarbakır’ın baklavası, Hatay’ın künefesi…

Bir yandan yöresel lezzetlerini Çorum ile tanıştırıyorlar, diğer yandan ticaretlerini sürdürüyorlar. Çorum dışından gelerek, şehrimizde ticaret yapan girişimciler, başarıyı yakaladıklarını için memnunlar.

Kimi birkaç yıldır, kimi uzun yıllardır Çorum’da ticaret yapıyor.

Bunlardan birisi Kahraman Maraş’ın meşhur dondurmasını Çorum’a getiren Mehmet Sülün.  Dışarıya açılma fikri oluştuğunda Çorum’u tercih ettiğini belirten Sülün, bu kararından pişman olmadığını ifade etti.

Çorum’u tercih ederek doğru bir karar vermenin mutluluğunu yaşayan bir başka esnaf ise tatlı ustası Ali Atalay. Diyarbakır’ın lezzetini Çorum’a taşıyan Ali Atalay 27 yıldır ilimizde esnaflık yapıyor. Kısa sürede başarılı olarak şube sayısını 6’ya çıkarttığını dile getiren Ali Atalay, “Biz Çorum’u sevdik Çorum da bizi sevdi” diye konuştu.  Çorum halkının ilgisinden ve dürüstlüğünden memnun kaldıklarını ifade eden Atalay, diğer girişimcilere Çorum’u tesviye etti.

You may also like

More in Eğitim