Çorum’da güvenlik güçlerince ele geçirilen uyuşturucu maddeler toplu olarak imha edildi. Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekiplerince son dönemde il genelinde yapılan operasyonlarda ele geçirilen toplum 327 kilogram uyuşturucu madde ateşe verilerek imha edildi.

Çorum’da il genelinde çeşitli zamanlarda düzenlenen farklı operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucu maddeler imha edildi.  Çorum Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İl Jandarma Komutanlığı ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonlarda ele geçirilen toplam 327 kilogram uyuşturucu madde, Bölge Trafik Müdürlüğü yanındaki atış poligonu alanında açılan çukurda yakıldı.

Uyuşturucu maddeler Çorum Vali Yardımcısı Recep Yüksel nezaretinde tek tek tutanakla araçta indirilerek imha çukuruna atıldı. Üzerine benzin dökülen uyuşturucu maddeler ateşe verilerek yok edildi.

İl genelinde yakalanan ve adli olarak işlemleri tamamlana uyuşturucu maddeleri imha ettiklerini açıklayan Vali Yardımcısı Recep Yüksel,  ailelere ve gençlere mesaj verdi. Devletin uyuşturucu ile mücadele konusunda başarılı çalışmalar ortaya koyduğunu ifade eden Yüksel, “Güvenlik kuvvetlerimiz ve yargı mensuplarımız gereğini yapıyor ancak biz de toplum olarak uyuşturucu ile mücadeleye katkı vermek zorundayız” dedi.

You may also like

More in Asayiş