İl Defterdarı Durak Sercan Çorum Web TV’ye Açıklamalarda Bulundu

Vergi yapılandırmasına Çorum’dan rekor bir başvuru gerçekleşti. Başvuruların bitimine 15 gün kala sadece Çorum il merkezinden şu ana kadar 46 milyon 532 bin liralık borç yapılandırıldı. İl Defterdarı Durak Sercan Çorum merkezde yapılandırma için şu ana kadar 13 bin 381 bin kişinin müracaat ettiğini açıkladı. 31 Aralık’a kadar yapılandırma başvurularının devam ettiğini hatırlatan Sercan Çorum Web TV aracılığıyla çağrıda bulundu.

İl Defterdarı Durak Sercan borçlara ödeme kolaylığı ve faiz affı imkânı tanıyan yeniden yapılandırma kanunuyla ilgili Çorum Web TV’ye açıklamalarda bulundu. Vergi, trafik cezası ve öğrenim kredisi borcu olanlara yönelik yapılandırmaların devam ettiğini belirten Sercan, Çorum’da yapılandırmaya yoğun bir ilgi olduğunu ifade etti.

Yapılandırmanın hangi borçları kapsadığına ilişkin detaylı bilgiler veren Sercan, başvuruların Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet adresi üzerinden de yapılabildiğini hatırlattı.

İl Defterdarı Durak Sercan yapılandırma başvurularının başladığı günden bu yana Çorum il merkezinde toplam 13 bin 381 kişinin müracaat ettiğini ve bu güne kadar 46 milyon 523 bin liralık borcun yapılandırma kapsamına alındığını açıkladı.

You may also like

More in Eğitim