Milletvekili Kavuncu: “Tarımı Geliştirmekte Kararlıyız”

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Çorum’da 2011 yılından itibaren 817 projeye toplam 115.7 Milyon TL tutarında hibe desteği sağlandığının açıkladı. Milletvekili Kavuncu, “Tarımı geliştirmekte kararlıyız.” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu aracılığı ile yapılan destek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kavuncu, Çorum tarımını geliştirerek istihdam alanlarının artırılması için çalıştıklarını kaydetti.

Kavuncu yaptığı açıklamada “Çorum TKDK aracılığı ile Tarım ve hayvancılık başta olmak üzere işleme ve pazarlama ile kırsal alan yatırımlarına yönelik 3 ana sektör ve 16 alt sektörde kırsalda birçok yatırıma %40-%70 arasında hibe verilmektedir.” dedi. Çorum’da ilk proje kabulünün 2011’de yapıldığını belirten Kavuncu, “Tarım ve hayvancılık alanında 817 projeye 115,7 Milyon TL hibe ödendi. Bu hibelerle toplam 256,5 Milyon TL tutarında yatırım yapılmış oldu.” dedi.

2020 yılında ise 71,8 Milyon TL yatırım tutarlı 174 projeye 26,3 Milyon TL hibe ödendiğini söyleyen Kavuncu,  projelerin sıkı takibi sonucu planlanan hibe ödemesinin üzerinde bir performans gösterilerek son yılların rekor hibe ödemesi yapıldığını açıkladı.

Ayrıca Çorum’da ilk defa üretici birliklere hibe desteği sağlandığına da dikkat çeken Kavuncu, Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Mecitözü Süt Üreticileri Birliği’nin projelerine toplam 1 milyon 630 Bin TL hibe ödendiğini belirtti.

Kavuncu, 2021 yılında ise devam eden 105 projeye 35.7 Milyon TL hibe ödemesi yapılacağını da sözlerine ekledi.

You may also like

More in Eğitim