Geleneksel Türk Okçuluğu il birinciliği yarışması Çorum’da ilk defa gerçekleştirildi. Okçuluk sporuna gönül veren gençler,  il birinciliği yarışmasında madalya mücadelesi verdi.

Çorum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okçuluk İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluğu İl Birinciliği müsabakaları Nazmi Avluca futbol sahasında yapıldı. Müsabakalar, minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorisinde 60 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Geleneksel Türk Okçuluğu il birinciliği yarışmasını Vali Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer de izledi.

Geleneksel Okçuluk İl Temsilcisi Erkan Tiryakioğlu Çorum Web TV’ye yaptığı açıklamada Çorum’da okul sporları kapsamında ilk defa geleneksel okçuluk il yarışmasının yapıldığını belirtti. Çorum’un adını okçuluk sporunda duyurmayı hedeflediklerini belirten Tiryakioğlu “Çorum’da yaklaşık 130 sporcu var. Bu müsabaka sonunda il takımımızı belirleyerek Türkiye şampiyonasına katılacağız.” dedi.

Geleneksel Türk Okçuluğu il birinciliği müsabakaları sonucunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları düzenlenen törenle verildi.

 

 

 

You may also like

More in Gündem