Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi ve ÇESOB öncülüğünde Çorum Oto Tamirciler, Makine Yedek Parça Satıcıları, Tornacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından bu yıl 3.’sü organize edilen Hitit Motosiklet Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Festivalde Türkiye’nin farklı illerinden gelen yüzlerce motor tutkunu Çorum’da buluştu. İlk olarak İtfaiye Parkı’nda bir araya gelen motor tutkunları daha sonra şehir turu atarak Çorumlu vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılaştı.

Şehir turunun ardından Atahan Atlı Spor Kulübü Kompleksi’ne geçen motor sevdalıları akrobasi gösterileri, yarışma ve konserlerle dolu dolu bir gün geçirdi.

Festivalin açılış programına ise Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Belediye Başkan Yardımcısı Ünsal Yeter, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, siyasi parti temsilcileri, Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu Başkanı Hayrettin Yıldırım, ÇESOB Başkanı Recep Gür, PANKOBİRLİK Başkanı Ahmet Pehlivan, oda başkanları ve çok sayıda motor tutkunu ile vatandaşın katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve protokol konuşmalarının ardından Çorum Belediyesi Folklor Ekibi gösteri sundu.

Festivalin açılış töreninde konuşan Çorum Oto Tamirciler, Makine Yedek Parça Satıcıları, Tornacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmettin Uzun, bu yıl 3.’sünü düzenledikleri festivale Türkiye’nin değişik şehirlerinden yüzlerce motor tutkununun katıldığını söyledi.

Uzun, festivalin düzenlenmesinde emeği geçen başta Vali Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın olmak üzere Emniyet Müdürü Mehmet Gülser, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, ÇESOB Başkanı Recep Gür, sponsor firmalar ve motosikletçi esnafına da katkılarından dolayı teşekkür etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Ünsal Yeter ve ÇESOB Başkanı Recep Gür ise yaptıkları konuşmalarda, motor tutkunlarını dünyanın merkezi Çorum’da konuk etmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmaların ardından 15 yaş altı ve 15 yaş üstü bay ve bayanlar yumurta taşıma yarışması, çuval yarışı, ip çekme ve bilek güreşi müsabakaları düzenlendi. Oldukça çekişmeli geçen yarışmaların ardından dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Geceyi de Atahan Atlı Spor Kulübü Kompleksi’nde kamp kurarak geçiren motor tutkunları gün boyu gerçekleştirdikleri motor showları ile katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.

Festival, Bora Duran konseri ve havai fişek gösterileriyle son buldu.

You may also like

More in Gündem