Albayrak İlkokulu’ndaki Bayrak Törenine Başkan Aşgın da Katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda 81 ilde tüm okullarda aynı anda bayrak töreni yapılarak İstiklal Marşı okundu. Çorum’da da pandemi tedbirleri kapsamında okullar öğrencilerden yoksun olsa da okul bahçelerinden yeniden İstiklal Marşı sesi yükseldi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklaması sonrası bugün 81 ilde tüm okullarda bayrak töreni gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çağrısının ardından Çorum’da bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde saat 10.00’da okulların bahçesinde İstiklal Marşı okundu.  Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da Albayrak İlkokulu bahçesinde okul idarecileri, öğretmenler ve görevlilerle birlikte İstiklal Marşı törenine katıldı.  Okul çevresindeki esnafın da katıldığı törende hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okundu.

Başkan Aşgın, yaptığı açıklamada, okulların öğrenci sesleri ile dolu olduğu günleri özlemle hatırladıklarını dile getirerek,  “Okulun güzelliği ve süsü öğrencilerdir. Oradaki kahkahalar ve koşuşturmalardır. O günleri özlemle hatırlıyoruz” dedi. Pandeminin sona ererek eski güzel günlere bir an önce dönmeyi dileyen Başkan Aşgın, “Okullarımızın öğrencilerle buluşacağı, okul koridorlarının, bahçelerinin, kantinlerinin öğrencilerle dolacağı günleri özlemle bekliyoruz.” dedi.

İstiklal Marşımızın yazılışının 100 yılı olması nedeniyle bu yılın bu yılın “İstiklal Marşı Yılı” olduğunu hatırlatan Başkan Aşgın, “Rabbim bu millete bir kez daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Özgürce İstiklal  Marşı’nın okunduğu, bayrağımızın dalgalandığı, ezanların susmadığı, okulların öğrencilerle dolduğu günleri Rabbim bizlere yaşatmayı nasip etsin.” dedi.

Albayrak İlkokulu Müdür Ahmet Yıldırım da İstiklal Marşı törenine katıldığı için Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

 

 

You may also like

More in Gündem