Vali Mustafa Çiftçi, koronavirüs salgınında Çorum’da rakamların artış gösterdiğine dikkat çekerek vaka sayılarında en yüksek seviyenin görüldüğünü söyledi. “Test veren 5 kişiden 2’si pozitif” diyen Vali Çiftçi, vatandaşları bir kez daha uyardı.  

Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’nin temel atma töreninde konuşan Vali Mustafa Çiftçi koronavirüs salgınındaki artışa dikkat çekti. Vali Çiftçi, şu anda yüz binde 1200’lerde olan vaka oranının önümüzdeki haftalarda 1300’lere ulaşmasını beklediklerini söyledi. Çorum Web TV’den de canlı olarak yayınlanan törende Çiftçi, “İlimiz için tehlike henüz geçmiş değil, tedbirlere dikkat etmemiz gerekiyor. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uyalım, aşıları yaptıralım.” dedi.

Aşı olmayanlar için çağrıda bulunan Vali Çiftçi, “Çorum’da 18 yaş üstü vatandaşlardan birinci ve ikinci doz aşısını yaptıranların oranı yüzde 84.7,  12 yaş üzeri kişilerin oranı ise yüzde 79.15. İlimizde hem aşılama oranı hem de vaka oranları yüksek. Pandemi başladığı günden bu yana şu anda en yüksek vaka oranına ulaşmış durumdayız. Test veren her 5 kişiden 2’si pozitif çıkıyor. Bu yüzden tedbirlere ve aşıya önem vermemiz gerekiyor.” dedi.

 

Haber: Çorum Web TV

You may also like

More in Gündem