ÇORUM WEB TV ÖZEL HABER

Çorumlu bıçak ustası Abdulsamet Poyraz el emeği göz nuru bıçaklarıyla Çorum’un adını duyuruyor. 36 yaşındaki bıçak ustası, dünyanın dört bir yanından sipariş alıyor. Tren rayından ürettiği özel tasarım bıçaklarına ömür boyu garanti veren Poyraz, yakın zamanda bıçak el sanatları alanında devlet sanatçılığı unvanına da sahip olacak.

Girişimciliği ve eşsiz ustalık eseri ürünleri birçok alanda adını duyuran Çorum bu kez bıçak sanatı ile de söz sahibi oluyor. Çorum’da bıçak ustası Abdulsamet Poyraz en dayanıklı bıçaklarını tren rayından üretiyor. Küçük atölyesinde büyük işlere imza atan Poyraz müşteri talebine göre bıçak tasarlıyor. Özellikle koleksiyoncuların ilgisini çeken Poyraz, kaliteli hammaddeden eşsiz bıçaklar üretiyor.

Her çelikten ve demirden bıçak yapılamayacağını, kaliteli çelikleri seçtikten sonra imalata geçilmesi gerektiğini anlatan Poyraz en güzel bıçakların tren rayının üretildiğini söyledi. Poyraz, 400 liradan 2500 liraya kadar maliyeti olan bıçaklarına ömür boyu garanti veriyor.

Dünyanın farklı ülkelerinden özel tasarım bıçak siparişleri aldığını belirten Abdulsamet Poyraz, Çorum’dan ülke dışına bıçak ihracatı yaptığını açıkladı.

Abdulsamet Poyraz yaptığı bıçaklarla Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da dikkatini çekti. Poyraz, yakın zamanda bıçak el sanatları alanında devlet sanatçılığı unvanına da sahip olacağını söyledi.

You may also like

More in Eğitim