Çorum Belediyesi’nin 7’den 70’e tüm şehri kapsayan etkinlikleriyle bu yaz dolu dolu geçti. Yaz boyunca pek çok ünlü sanatçı, Çorum Belediyesi’nin düzenlediği halk konserlerinde sahne aldı.

Çorum Belediyesi, 2022 yılında birbirinden önemli etkinliklere imza attı. Yıl içinde konserlerden gösterilere, sergilerden söyleşilere kadar birçok kültür ve sanat organizasyonu vatandaşa ücretsiz olarak sunuldu. Festival, milli bayramlar, bahar ve yaz konserleri kapsamında birçok kültür ve sanat etkinliğini Çorum halkı ile buluşturan Çorum Belediyesi, Çorum’a kültür sanat etkinlikleriyle dolu bir yaz dönemi yaşattı.

Grup Ayna, Bilal Sonses, Kolpa, Azerin, Esat Kabaklı, Grup İkilem, Sancak, Grup İmera, Uğur Işılak, Göksel Doğançay, Mehmet Erdem gibi ünlü sanatçıların muhteşem konserleri Çorum halkının da beğenisini topladı.

Her kesime hitap eden etkinliklere ev sahipliği yapan Çorum Belediyesi, sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yaptı. Çorum Belediyesi, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği alanında hem devlet korosu hem de yerel koroları sanatseverlerle buluşturdu.

Konserlerin yanı sıra konferans ve söyleşi gibi pek çok kültürel etkinliğe de imza atan Çorum Belediyesi, şehrin kültür-sanat hayatına önemli katkılarda bulundu.

You may also like

More in Gündem