Somali’deki Saldırıda Hayatını Kaybeden İşçiler Toprağa Verildi

Somali’de düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden Çorumlu işçiler toprağa verildi.  Selami Aydoğdu Mecitözü ilçesine bağlı Çayköy’de, Erdinç Genç ise Aşdağul Beldesi’nde toprağa verildi.

Somali’de yol çalışması yapan Türk şirketinin çalışanlarına yönelik yapılan saldırıda Çorumlu iki kişi hayatını kaybetmiş 14 kişi de yaralanmıştı.

Saldırıda hayatını kaybeden Erdinç Genç ve Selami Aydoğdu’nun cenazeleri Çorum’a getirildi. Cenazelerin yanı sıra saldırıda yaralanan işçilerden saldırıda hayatını kaybeden Selami Aydoğdu’nun babası Ömer Aydoğdu da yurda döndü. Ömer Aydoğdu, olay anını gazetecilere anlattı. Yol çalışması yaptıkları sırada canlı bombanın yanlarına gelerek kendini patlattığını belirten Aydoğdu, “Her birimiz bir yere yıkıldık. Baba-oğul çalışıyorduk. Olayda oğlumu kaybettim.” dedi.

SELAMİ AYDOĞDU MECİTÖZÜ’NE BAĞLI ÇAYKÖY’DE TOPRAĞA VERİLDİ

Terör saldırısında hayatını kaybeden Selami Aydoğdu için Mecitözü ilçesine bağlı Çayköy köyünde toprağa verildi.

Mecitözü Çayköy’de gerçekleşen Selami Aydoğdu’nun cenaze törenine Vali Mustafa Çiftçi,  AK Parti Çorum Milletvekilleri Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da katıldı.  Aydoğdu’nun naaşı kılınan namazın ardından köy mezarlığına defnedildi.

ERDİNÇ GENÇ, AŞDAĞUL BELDESİNDEN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Somali’deki saldırıda yaşamını yitiren 44 yaşındaki Erdinç Genç ise Aşdağul Beldesi’nde son yolculuğuna uğurlandı.

Cenazeye Genç’in ailesi ve akrabalarının yanı sıra Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Erol Kavuncu, Oğuzhan Kaya, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşkın ve Dışişleri Bakanlığı Destek ve Koordinasyon Merkezi Başkanı Salih Mutlu da katıldı.

Evli ve 3 çocuk babası Erdinç Genç’in üç ay önce arkadaşlarıyla birlikte çalışmak için Somali’ye gittiği öğrenildi. Erdinç Genç’in cenazesi Aşdağul beldesinde toprağa verildi.

You may also like

More in Asayiş