Çorumlu Obası gençlerden tam not aldı. Obanın açılışına katılan gençler, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

Çorum Belediyesi tarafından yaptırılan ve Türkiye’nin oba konseptindeki ilk gençlik kampı olma özelliğini taşıyan Çorumlu Obası Gençlik Kampı, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın da katıldığı bir törenle açıldı. Sıklık Tabiat Parkı’nda bulunan kampın açılışında renkli görüntüler yaşandı.

Bilal Erdoğan ilk olarak çadırları gezerek buralarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Alanda ÇESOB tarafından açılan kalaycı, demir dövme ve bakır eşyaların bulunduğu stantları ziyaret eden Bilal Erdoğan daha sonra gençlerle birlikte ok attı.

Sıklık Tabiat Parkı içerisine 8 dönümlük alan üzerine yapılan kampta 10 çadır, 1 otağ ve 1 sosyal tesis bulunuyor. Geleneksel sporların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılacağı kamp, özellikle gençlerden tam not aldı.

Açılış töreni ile birlikte kamp alanında ilk defa gören gençler, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

 

 

You may also like

More in Gündem