Çorumlu Uzman Çavuş Barış Pınarı Harekatı’nda şehit oldu. Suriye’nin Resulayn kentinde PKK/YPG’li teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan 2 askerden birisi olan Jandarma Uzman Çavuş Oğuzhan Anar’ın Çorumlu olduğu öğrenildi. Şehidimizin cenazesi Ankara’da defnedildi.

Suriye’nin Resulayn kentinde PKK/YPG’li teröristlerin kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Jandarma Yüzbaşı Yasin Kurt ve Çorumlu Jandarma Uzman Çavuş Oğuzhan Anar için Şanlıurfa Gap Havalimanında tören düzenledi. Türk bayraklarına sarılı olan şehitlerin naaşları, karayoluyla havalimanına getirildi. Duaların ardından Şehit Jandarma Yüzbaşı Yasin Kurt’un naaşı Antalya’ya, Çorumlu Şehit Jandarma Uzman Çavuş Oğuzhan Anar’ın naaşı ise ailesinin yaşadığı Ankara’ya gönderildi.

Uzman Çavuş Oğuzhan Anar’ın şehadet haberi Ankara’nın Etimesgut ilçesinde yaşayan baba ocağına ulaştı. Şehadet haberini alan baba Adem Anar ile şehidin annesi Sariye Anar, gözyaşlarına boğulurken komşuları tarafından apartman Türk bayrakları ile donatıldı.

28 yaşındaki şehit Uzman Çavuş Anar’ın bekar olduğu öğrenildi. Şehidin cenazesi öğlen vakti Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından, Elvanköy Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

You may also like

More in Asayiş