Çorum Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyası çığ gibi büyüyerek devam ediyor. Çorumluların omuz omuza yüklediği tırlar dolusu yardım malzemesi deprem bölgesine uğurlanıyor. Şehrimizden yola çıkan yardım tırları deprem bölgesine ulaşıyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, şu ana kadar Çorum’dan 22 adet yardım aracını afet bölgesine gönderdiklerini açıkladı. Yardım tırlarının yanı sıra hasta nakil aracını da Elbistan’a gönderdiklerini belirten Başkan Aşgın, “Elbistan da özellikle enkaz altından çıkan kardeşlerimizin nakli ile ilgili böyle bir ihtiyaç olduğu bize ifade edildi. Bunun üzerine Çorum Belediyemizin hasta nakil aracını, içerisini hijyen malzemeleri, çocuk bezleri ve gıda maddeleri ile doldurarak Elbistan’a gönderiyoruz. Ayrıca iş makinelerimizin ve yarım ekiplerimizin sevkiyatına devam ediyoruz. Valimiz Mustafa Çiftçi şuan Afşin’de sürekli valimizle irtibat halinde yardımları koordine ediyoruz. Yine başkan yardımcımız İsmail Yağbat da Afşin’e ulaştı.” dedi.  Başkan Aşgın, gelen yardımları deprem bölgesine sevk etmeye devam edeceklerini belirterek “Depremzede kardeşlerimize yardım için yola revan oluyoruz.” dedi.

Yardımlar, eski belediye binası, Buhara Kültür Merkezi spor salonu ve Mimar Sinan Mahallesi eski ilahiyat fakültesi binasında olmak üzere üç ayrı noktada toplanmaya devam ediyor.

You may also like

More in Gündem