Çorum Tabip Odası Başkanı Dr. Mustafa Azak, Genel Sekreter Prof. Dr. Ayşegül Taylan Özkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Uzm. Dr. Serkan Güreser’den oluşan heyet Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meral Gülhan’a makamında ziyarette bulundu. Ziyarette Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Çağatay Evrim Afşarlar ve Doç. Dr. İhsan Çetin de hazır bulundu.

Çorum Tabip Odası Başkanı Dr. Mustafa Azak; “Tüm dünyanın Covid-19 pandemisiyle mücadele ettiği bu zor günlerde çok önemli görevleri icra eden Tıp Fakültemizin kıymetli yöneticileri ile görüşmekten mutluluk duyuyoruz. Bu zorlu süreçte kendileri ve aileleri büyük risk altında olmasına ve  birçoğu Covid-19 enfeksiyonuna yakalanmasına rağmen görevlerini aksatmadan yürüten başta hocalarımız ve asistan arkadaşlarımız olmak üzere tüm akademik personele teşekkürü bir borç biliriz. Tıp Fakültelerinin bir üniversite için ne denli önemli olduğu bu kötü günlerde daha iyi anlaşılıyor. Tıp Fakültesinde öğrenci yetiştiren, her geçen gün sayıları artan asistan hekimlerimizi eğiten aynı zamanda hastanedeki görevlerini büyük özveriyle yürüten akademik  kadroların daha fazla kuvvetlendirilmesi gerekmektedir. Fakültemizin akademik kadro ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda değerli Rektörümüzün,  idarecilerimizin ve siyasetçilerimizin desteğini beklediğimizi belirtmek istiyorum” diye konuştu.

COVİD-19 SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN MESLEK HASTALIĞI OLMALI

Çorum Tabip Odası Başkanı Dr. Mustafa Azak ve beraberindeki heyet, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Dekan yardımcılarıyla güncel sorunlar ve hekimlerin çalışma şartları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Azak, konuşmasında; ülkemizde  Covid-19 enfeksiyonundan kaybettiğimiz hekimler olduğunu üzülerek müşahede ettik ve sağlık çalışanları için bu enfeksiyonun meslek hastalığı olarak kabul edilmesi gerektiği hakkında hemfikir olduk, dedi. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meral Gülhan ile yardımcıları Doç. Dr. Çağatay Evrim Afşarlar ve Doç. Dr. İhsan Çetin’e gösterdikleri yakın ilgiden dolayı için teşekkür eden Azak, görevlerinde başarılar diledi..

You may also like

More in Gündem