Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri kameraların karşısına geçti.

Salgının çıkışından bu yana hizmetlerini sunan görevlilere teşekkür ederek sözlerine başlayan Erdoğan, Türkiye’nin koronavirüs sürecindeki başarılarının altını çizdi.Erdoğan daha sonra kapalı alanlarda uygulanan maske zorunluluğuyla ilgili alınan kararı kamuoyuyla paylaştı.

Kapalı alanlarda uygulanan maske zorunluluğu kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 3 yıldır kapalı ortamlarda uygulanan maske zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı.

Erdoğan ayrıca, toplu taşıma araçları ve sağlık kuruluşlarında bir müddet daha zorunluluğun devam edeceğini sözlerine ekledi.

“Toplu taşıma araçları ve sağlık kuruluşlarında bir süre daha devam edecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyla ilgili ifadeleri şu şekilde:

“Salgının artık kitlesel bir tehdit olarak çıkmasıyla birlikte Avrupa ülkelerinin tamamı kısıtlamaları kaldırmıştır. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 3 yıldır kapalı ortamlarda kullanılan maske zorunluluğu kaldırılmıştır. Sadece toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşlarında maske uygulamasına vakalar 1000’in altına düşene kadar bir müddet daha devam edilecektir.”

You may also like

More in Gündem