Yozgat merkezli Çorum’un da aralarında bulunduğu 6 ilde terör örgütü DEAŞ’a yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 8 şüpheliden 5’i tutuklandı.

Jandarma Genel Komutanlığı’nın bünyesinde Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, DEAŞ silahlı terör örgütü adına çatışma bölgelerinde örgütün silahlı eylemlerine katıldıkları ve illegal yollardan Türkiye’ye giriş yaparak örgütsel faaliyetlerine devam ettikleri iddiasıyla 9 şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Yozgat merkezli İstanbul, Adana, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Çorum’da düzenlenen operasyonda aralarında örgütün üst düzey yetkililerinin de bulunduğu 8 şüpheli gözaltına alındı.

Yasadışı yollardan yurtdışına kaçtığı tespit edilen 1 şüpheli hakkında ise yakalama kararı çıkartıldı. Şüpheli şahısların saklandıkları ev ve eklentilerinde yapılan aramalarda ele geçirilen dijital materyallerin incelenmesi sonucu çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Jandarma’daki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 5’i tutuklanırken 3’ü ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

You may also like

More in Asayiş