Karantinaya Uymayan 10 Kişi Yurda Yerleştirildi

Çorum’da mahalle denetim ekiplerinin çalışmaları aralıksız devam ediyor. Ekipler rutin denetimlerinin yanı sıra ihbarları da değerlendiriyor. Son bir haftada karantina kuralını ihlal eden 10 kişi hakkında işlem yapıldı.

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre koronavirüs denetimleri kapsamında son 1 haftada Çorum merkez ve ilçelerinde 30 adet ihbar alındı. Bu ihbarların 8 tanesi asılsız ya da mükerrer ihbar olurken, 22 ihbar ise Mahalle Denetim Ekiplerine bildirilerek gerekli işlemler yapıldı.

Mahalle Denetim Ekiplerince 8 bin 931 kişi denetlendi. Ayrıca denetim ekiplerince 7 bin 936 işyeri ve kişi denetlendi. Bu denetimlerde izolasyon kurallarına uymayan kişilere yönelik 120 adet tutanak tutuldu. Maske, temizlik ve mesafe kurallarını ihlal eden 177 işyeri ve kişiler için de birinci ihlal uyarısı yapılmıştır.

Öte yandan İl Salgın Denetim Merkezi Saha Denetim ekipleri tarafından son bir hafta içerisinde evlerinde izolasyonda olmaları gerekirken izolasyon kurallarına aykırı hareket eden 10 kişi tutanakla tespit edilerek yurda yerleştirildi. 5 kişinin ise kalan karantina sürelerini tamamlamak üzere yurtta karantinası devam etmektedir.

 

You may also like

More in Gündem