Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan ücretsiz yardımcı kaynaklar, bu yıl ilk kez ders kitaplarıyla birlikte öğrencilere dağıtılıyor.

Bu yıl ilk kez eğitim öğretim yılının başında ders kitaplarıyla birlikte verilecek yardımcı kaynaklar okullara gönderildi. Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Çorum’da 556 bin yardımcı kaynak kitap ve 787 bin ders kitabı öğrencilere ücretsiz dağıtılıyor. Öğrenciler, yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde sıralarının üzerinde ücretsiz ders kitaplarının yanında yardımcı kaynakları da gördü.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yeni eğitim öğretim yılında okul kitaplarının yanında yardımcı kitapların da ücretsiz olarak öğrencilere dağıtılacağının müjdesini vermesinin ardından Çorum’da kitabının yanında yardımcı kaynak kitap dağıtımının yapıldığını dile getirdi.

Kodek “Bakanlığımızın Türkiye genelinde bu yıl çok önemli projelere imza attı. 2. sınıftan 12. sınıfa kadar bütün öğrencilere ders kitaplarının yanı sıra kaynak kitapları da veriyoruz. 12. sınıfta bir öğrenci için 20 adet kaynak kitabı masalara bırakıldı.” dedi.

Okullarda ödenek sorunu olmadığını ifade eden Kodek, “Okulların hepsine artık okul bazlı ödenekler geliyor. Yani, okul aile birliklerimizin artık velilerden para talep etmesi söz konusu değil. Devletimiz güçlü, bakanlığımız güçlü, ülke olarak biz güçlüyüz. Her şey çocuklar için, her şey eğitim için.” dedi.

 

You may also like

More in Eğitim