Down Sendromlular Dünya Masa Tenisi ve Atletizm Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek milli takımı son kampını Çorum’da yapıyor.

19-26 Haziran tarihleri arasında Çekya’nın Nymburk kentinde yapılacak Dünya Şampiyonasına katılacak olan atletizm ve masa tenisi milli takım sporcuları Çorum’dan ayrılmadan önce Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Pazar gününe kadar Çorum’da Dünya Şampiyonası hazırlıklarını sürdüreceklerini belirten Milli Takım Antrenörü ve Özel Sporcular Çorum Temsilcisi Mehmet Ali Kurt, kampın yapılmasındaki katkılarından dolayı Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

Çorum’da güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Milli Takım Antrenörü Leman Elmas da kendilerine sağlanan imkanlardan dolayı Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti. Elmas, “Sporcularımızın performansından memnunuz. Güzel bir kamp dönemi geçirdik. Şampiyonadan madalya ve kupalarla döneceğiz.” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da milli sporcularımıza dünya şampiyonasında başarı dileyerek “Bütün sporcularımıza güveniyoruz. Büyük başarılar imza atacaklarına yürekten inanıyoruz.” dedi.  Çorum Belediyesi olarak sporculara, spor kulüplerine, kamplara ve organizasyonlara destek verdiklerini belirten Başkan Aşgın, “Çorum’u spor şehri yapmak adına ekibimizle beraber güzel işlere imza atıyoruz.” dedi.

Çorumlu Atletizm sporcuları Merve Peker, Kardelen Demir ve masa tenisi sporcusu Merve Özlü de yer aldığı milli takım sporcuları Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a madalya sözü verdiler. Sıcak diyalogların yaşandığı ziyarette milli takım heyeti ile yakından ilgilenen Başkan Aşgın, şampiyona öncesi sporculara moral verdi.

You may also like

More in Gündem