Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent merkezinde asayiş ve güvenliğin sağlanması amacıyla yürütülen görevler kapsamında son bir hafta içerisinde gerçekleşen 3 ayrı hırsızlık olayı aydınlatıldı.

Yapılan yazılı açıklamada, Mimarsinan Mahallesi Ankara Yolu 5. Cadde üzerinde bulunan bir iş yerinde meydana gelen Akbaş cinsi köpek hırsızlığı olayı ile ilgili yapılan çalışmalarda, olayın şüphelisi 1 şahıs tespit edilerek, hayvanlar ile birlikte yakalandı. Çalınan hayvanlar müştekiye teslim edilirken olaya karışan şüpheli adli mercilere sevk edildi.

Bir diğer hırsızlık olayı ise Buharaevler Mahallesi’nde yaşandı.  Mahmutevler 9. Sokak üzerinde bulunan ikamet içerisinden ruhsatlı av tüfeği çalındı. Yapılan çalışmalar neticesinde, küçük yaştaki hırsızlık şüphelisi, çalınan ruhsatlı av tüfeği ile birlikte yakalandı. Ruhsatlı tüfek gerekli incelemeler için muhafaza altına alınırken hırsızlık şüphelisi, yaşı küçük olduğundan kimlik tespiti yapılarak ailesine teslim edildi.

Diğer bir hırsızlık olayı yine Mimarsinan Mahallesi’nde gerçekleşti. Ankara Yolu üzerinde bulunan bir işyerinde meydana gelen 1 adet motor bloğu ve 2 adet hurda malzemenin çalınması üzerine yapılan çalışmalarda hırsızlık olayını gerçekleştiren 2 şüpheli, çalınan malzemeler ile birlikte yakalandı. Çalınan malzemeler işyeri sahibine teslim edilirken yakalanan şüpheliler adli mercilere sevk edildi.

You may also like

More in Asayiş