Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi’nde özel öğrenciler Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi. Engelli öğrenciler için düzenlenen etkinlikte özel öğrencilerin mutluluğuna Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da ortak oldu.

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi Kur’an-ı Kerim sınıfında eğitimlerini tamamlayarak Kur’an okumayı öğrenen özel öğrenciler için kutlama etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, İl Müftü Yardımcısı Yıldız Üveyik, İl Müftülüğü Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Sani Soytürk, kurum çalışanları ve özel öğrenciler katıldı.

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi eğitmeni Esra Şen, Çorum Belediyesi ve İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü işbirliğinde hazırlanan proje ile işitme engellilerle çalışmaya başladıklarını ifade etti. Daha sonra diğer öğrencilerin de talepleri üzerine hafif zihinsel, bedensel, otizmli ve down sendromlu öğrenciler için kurs açtıklarını söyleyen Şen, “Kayıtlı 12 öğrencimizden 3’ü Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi. Diğerleri de elif-ba cüzünde beklediğimizden daha hızlı ilerliyorlar. Bugün o öğrencilerimize teşvik olması için bu etkinliği düzenledik. Belediyemize böyle güzel hizmet sundukları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi Sorumlusu Mustafa Yüztgenç de, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın, engelliler için yapılan her programa destek verdiğini vurguladı. Yüzgenç, “Çorum Belediyesi ve İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü işbirliğinde işitme engelliler için açtığımız ve sonrasında gönüllü kardeşlerimizin de katıldığı Kur’an-ı Kerim sınıfında eğitim gören ve Kur’an okumaya geçen öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum.” dedi.

Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da, böylesine güzel bir etkinlikte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Kur’an okumayı öğrenen genç kardeşlerimizi yürekten tebrik ediyorum. Darısı diğer öğrencilerimize olsun, onlara da böyle güzel törenler düzenleyelim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kursu başarıyla tamamlayan üç öğrencinin Kur’an-ı Kerim okumasıyla devam eden programda, Kur’an-ı Kerim sınıfı öğrencileri ilahiler seslendirdi. Heyecan ve mutlulukları gözlerinden okunan özel öğrenciler katılımcılardan büyük alkış aldı.

Salavatlar eşliğinde pasta kesilmesinin ardından öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Etkinlik dua yapılması ile sona erdi.

Kur’an-ı Kerim Sınıfı öğrencisi Burak Özşahin de Kur’an okumayı öğrendiği için mutlu olduğunu dile getirdi.

You may also like

More in Gündem