Görme ve Bedensel Engelli Murat Coşkun, Müzik Tutkusuyla Hayata Bağlandı

Çorum’da yaşayan görme ve bedensel engelli Murat Coşkun müzik tutkusuyla hayata bağlandı. 20 yaşındaki Murat Coşkun hiçbir eğitim alamadan 5 farklı enstrüman çalabiliyor. Kendine ait sosyal medya hesabından konserler veren Murat Coşkun azmi ve başarısıyla takdir görüyor.

Çorum’da yaşayan görme ve yürüme engelli Murat Coşkun, 5 müzik aleti çalabiliyor. Hiçbir eğitim almadığı halde org, bağlama, darbuka, gitar ve flüt çalabilen 20 yaşındaki Murat Coşkun, müziğe olan tutkusuyla görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Doğuştan görme engelli olan Murat Coşkun küçük yaşlarda yürüme yetisini de kaybetmiş. Coşkun’a en büyük desteği ise ailesi veriyor. Ailesi onun müziğe olan ilgisini henüz 6-7 yaşlarında evdeki mutfak eşyalarıyla ritim oluşturmaya başladığında fark etmiş. Oyuncak bir bağlama ile müziğe adım atan Murat Coşkun, yeteneğini günden güne geliştirmiş. Şimdiler de ise 5 farklı enstrüman çalabiliyor. Eve ses sistemi kuran ailesi ise Murat’ın en büyük destekçisi olmuş.

Evinin kapılarını Çorum Web TV’ye açan Murat Coşkun, kameralarımız karşısında da müzik yeteneğini sergiledi.

Hiçbir müzik eğitimi almadığını söyleyen Murat Coşkun, anne ve babasının bu konuda kendisine destek olduğunu anlattı.  Küçük yaşlardan beri müziğe merak duyduğunu dile getiren Coşkun, 7 yaşında bağlama çalmayı öğrendiğini ve kendisini geliştirerek sosyal medyada takipçilerine konserler verdiğini söyledi.

Görme ve bedensel engelli Murat Coşkun’un müzikteki başarısında en büyük pay sahibi ise ailesi. Hurdacılık yaparak evinin geçimini sağlayan baba Osman Coşkun, elinden geldiğince oğluna destek veriyor. Osman Coşkun, “Onun mutluluğu bizim en büyük mutluluğumuzdur. Oğlumla gurur duyuyorum.” dedi.

Anne Hanife Coşkun ise çocuğunun doğuştan görme engelli olduğunu, küçük yaşlarda ise cam kemik hastalığı nedeniyle yürüme yetisini kaybettiğini anlattı.  Hanife Coşkun, Murat’ın müzikteki yeteneği ile hayata bağlandığını dile getirdi.

You may also like

More in Asayiş