Çorum Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Engelsiz Spor Oyunları” turnuvası sona erdi. Kadeş Barış Meydanı’nda düzenlenen renkli törenle ödül kazananlar sahiplerini buldu.

“10-16 Mayıs Engelliler Haftası”nda Çorum Belediyesi çok önemli bir farkındalık etkinliğine daha ev sahipliği yaptı. Çorum’da ilk defa düzenlenen “Engelsiz Spor Oyunları” etkinliğine ilgi yoğun oldu. 3 farklı branşta 40 takım ve 163 sporcunun katıldığı turnuva sonunda dereceye giren takımlar ve sporculara ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Kadeş Barış Meydanı’nda düzenlenen ödül törenine Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, AK Parti Çorum İl Başkanı Murat Günay, Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi öğrencileri ve sporcular katıldı. Ödül töreni öncesinde Engelli Eğitim Merkezi öğrencilerinin sunduğu gösteriler alkış aldı.

“Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini veriyoruz”

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, ödül töreni öncesi yaptığı konuşmada Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde en özel etkinliklerin spor müsabakaları olduğunu söyledi.Çorum Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde 3 ayrı branşta çok güzel müsabakalar yapıldığını dile getiren Candan, “Bazı müsabakalara bizde katıldık. Yaklaşık 170 civarında sporcumuz etkinliğe katıldı. Belediye ile Gençlik Spor İl Müdürlüğüişbirliğinin ne kadar kıymetli olduğunu gördük. Özel bireyleri ve ailelerini anlamak için bu tür organizasyonları birlikte yapmamız gerektiğini gördük. Çorum Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini veriyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da engellerimizin hayatlarını daha rahat idame ettirebilmeleri için çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

Çorum Belediyesi’ne teşekkür

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, fırsat verildiği takdirde engelli ve özel bireylerin sosyal hayatın her alanında her şeyi yapabileceklerini ve toplumun içerisinde kendi hayatlarını idame edebileceklerini söyledi.  Çağlar, spora katıklarından ve engellilere yönelik çalışmalarından dolayı Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti.

Vali Yardımcısı Hakan Kubalı da, toplum olarak engellilerin yanında olmamız gerektiğini vurgulayarak, “Onları kucaklamamız gerekir. Özel bireylerimiz engelli değil. Başka alanlarda üstünler. Hepimiz biriz, bütünüz” ifadelerini kullandı. Kubalı, ödül alan sporcuları tebrik etti.

Konuşmaların ardından, gaolball, oturarak voleybol ve tekerlekli sandalye masa tenisi branşlarında ilk dörde giren takımlara ve sporculara ödülleri verildi.

 

You may also like

More in Gündem