Tarihi taş bina kütüphaneye dönüşüyor. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın seçim vaatlerden olan 7/24 açık kütüphane projesi eski belediye binasında hayat bulacak. Başkan Aşkın, kütüphane projesinin ihale aşamasında olduğunu açıkladı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın Umut Radyo’da yayınlanan “Umut Gençlik Kulübü” programına konuk oldu. Gençlere yönelik projeleri değerlendiren Başkan Aşgın, Gazi Caddesi üzerinde bulunan eski Belediye Binası alt katının kütüphaneye dönüştürüleceğini açıkladı.

“Proje ihale aşamasında”

Bu şehirde ışıkları hiç sönmeyen bir kütüphane olsun diye yola çıktıklarını dile getiren Başkan Aşgın, “Eski Belediye Taş Binası’nın alt katını 7/24 açık kütüphane haline getiriyoruz. Bu kütüphane de Çorum Belediyesi’nin uhdesinde olacak. Projesi tamamlandı, harika bir proje oldu şu anda da ihale aşamasına geldik. Tarihi konseptiyle gençlerimizin hem ders çalışabileceği, hem teknolojik imkânlarından faydalanabileceği, ikramlarımızın da olduğu dört dörtlük bir mekân olacak. Şimdiden gençlerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

You may also like

More in Gündem