Ciro Kaybı Desteği Başvuruları E-Devlet Üzerinden Yapılacak!

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Gür, ciro kaybı desteğine ilişkin esasların belirlendiğini bildirdi. Gür, ciro kaybı desteği başvurularının e-devlet üzerinden yapılacağını duyurdu.

Pandemi döneminde faaliyetleri kısıtlanan esnafa ciro kaybı desteği verilecek. Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Gür, destek programı başvuru süresinin bir aydan az olmamak üzere Ticaret Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden duyurulacağını açıkladı.

Gür, “Salgınında faaliyetlerinin kısıtlanması nedeniyle zarar gören yiyecek ve içecek hizmeti faaliyetlerinde bulunan işletmelere verilecek ciro kaybı destek programına türkiye.gov.tr üzerinden başvurulacak” dedi.

ÇESOB Başkanı Recep Gür, destek programından 2019 yılındaki cirosu 3 milyon TL ve altında olan ve 2020’de cirosu yüzde 50’den fazla azalan, yiyecek ve içecek alanında faaliyet gösteren işletmelerin yalnız bir kez faydalanabileceklerini bildirdi.

Ciro kaybı desteğinin tek seferde ödenmek üzere 2.000 TL’den az ve 40.000 TL’den fazla olmamak üzere işletmelerin cirolarına göre azalan tutarının yüzde 3’ü olarak belirleneceğini dile getiren Gür, “İşletme cirolarının tespitinde KDV beyannameleri esas alınacak.” dedi.

You may also like

More in Ekonomi