10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Çorum Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen “Geleneksel Keçe Sanatı” sergisinin açılışı yapıldı.

Serginin açılışına Vali Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahir Demir, Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi öğrencileri, Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri ve sanatseverler katıldı. Geleneksel keçe sanatından örneklerin yer aldığı sergi, davetlilerden tam not aldı.

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, engellilerin, kendilerine fırsat verildiğinde çok önemli başarılara imza attığını ifade ederek “Onların ortaya koyduğu çaba bizim için çok kıymetli. Sabırla ve gayretle çok değerli eserler ortaya çıkartıyorlar. Engelli Eğitim Merkezi kursiyerlerimizle ve personelimizle gurur duyuyoruz.” dedi.

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi öğrencileri ve Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan “Geleneksel Keçe Sanatı” sergisi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Çorum Belediyesi Sanat Galerisi ve Müzesi’nde sergilenmeye devam edecek.

You may also like

More in Gündem