Çorum S.S. Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nde yapımı tamamlanan 45 işyerlerinin anahtar teslimi düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Zanaatkarlar Yapı Kooperatifi’nde hurdacılar için yapılan bölümde tüm eksikler tamamlanarak anahtar teslim töreni gerçekleştirildi. Törene Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, başkan yardımcıları İsmail Yağbat, Lemzi Çöplü, Ünsal Yeter, Alper Zahir, Turan Candan ve Zübeyir Tuncel, esnaf odaları başkanları, kooperatif yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

1000 ESNAF İŞYERİNE KAVUŞACAK

Kurban kesimi ve dualar eşliğinde yapımı tamamlanan işyerinin açılışının yapıldığı törende konuşan Kooperatif Başkanı Mustafa Fındıkcı, kooperatif ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Fındıkcı, kooperatifin tamamlandığında yaklaşık 1000 esnafın, 100 metrekare ile 1000 metrekare arasında değişen işyerlerine kavuşacağını söyledi.

45 HURDACI DÜKKANI TAMAMLANDI

Kooperatif içerisinde bulunan ve şu ana kadar elektrik, su, kanalizasyon gibi altyapılar başta olmak üzere tüm eksiklikleri tamamlanan işyerlerinin anahtar tesliminin yapıldığına dikkat çeken Fındıkcı, hurdacıların yeni işyerlerine taşınmaya başladıklarını kaydetti.

BELEDİYE BAŞKANI AŞGIN’A TEŞEKKÜR

Kooperatif inşaatının başladığı günden itibaren Çorum Belediyesi’nin her zaman desteğini gördüklerini dile getiren Fındıkcı, altyapı çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da Çorum esnafı için büyük bir şans olan Zanaatkarlar Küçük sanayi Sitesi’ndeki gelişmenin gurur verici olduğunu belirterek, emeği geçenleri kutladı.

Hurdacılar tek bölgede toplanacak

Başkan Aşgın, Çorum’un muhtelif bölgelerinde faaliyet gösteren tüm hurdacıları karşılıklı rıza ve diyalogla Zanaatkarlar Kooperatifi içerisinde bulunan bölüme taşıyacaklarını açıkladı.

Başkan Aşgın, “Biz şehrimizi ileri taşımak istiyoruz. Çevreye duyarlı şehir algısını, tertemiz şehir algısını ileri taşımak istiyoruz. Bu anlamda bu sitelerin yapılmış olması bizim elimizi güçlendiriyor. Belki düne kadar şehir içindeki hurdacılara burayı boşaltın deseydik bu zulüm olabilirdi. Ben buradan Çorum merkezde hurdacılık yapan tüm esnafa çağrımı yapıyorum. Biz esnaf dostu belediyeyiz. Esnafı yaka paça atma işimiz olmadı, asla da olmaz. Bizim esnafımız da buna müsaade etmez. Karşılıklı rıza, diyalog ve muhabbetle inşallah hurdacıları taşıyacağız” açıklamasında bulundu.

İLK ANAHTARI BAŞKAN AŞGIN TESLİM ETTİ

Törende Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, tarafından yapımı tamamlanan hurdacılar Sitesi’nde işyeri bulunan İbrahim Önder’e sembolik olarak anahtarı teslim edildi. Aşgın, işyeri sahibi İbrahim Önder’e de işyerinin hayırlı uğurlu olmasını dilerken, bol ve bereketli kazançlar temenni etti.

AŞGIN’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Fındıkcı, kooperatif inşaatının bugünlere ulaşmasında ciddi emekler harcayan ve fedakarlıklarda bulunan yüklenici firma sahiplerinden İrfan Yaşar ile birlikte Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a katkılardan dolayı bir kez daha teşekkürlerini dile getirip, kendisi için özel olarak hazırlanan bir tabloyu hediye ettiler.

You may also like

More in Ekonomi