Çorum İl Jandarma Komutanlığı’nda traktör kazalarının önlenmesi maksadıyla başlatılan “Reflektör Tak Görünür Ol” projesi kapsamında İskilip’in Şeyh Köyü’nde çiftçilere reflektör dağıtıldı.

Proje kapsamında traktörleri ile birlikte köy meydanında toplanan çiftçilere İskilip İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri tarafından traktör kazalarını önlemeye yönelik alınacak tedbirler ile bu tedbirler kapsamında traktörlerin trafikte görünürlüğünü artıran reflektör ve sürücülerin devrilen traktörün altında kalmasını engelleyen ROPS (Koruma Çerçevesi) demirinin önemi anlatılarak traktör sürücülerine üçgen reflektör ve broşürler dağıtıldı.

Konu ile ilgili Çorum İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Amacımız, ilimizde meydana gelen trafik kazalarının önemli bir kısmını oluşturan traktör kazalarını en aza indirerek kazalardan kaynaklı ölüm ve yaralanmaların önüne geçebilmek. Bu amaçla trafik denetimleri ile birlikte çiftçilerimizde farkındalık oluşturacak bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerine devam edilecektir.”

You may also like

More in Gündem