Karantinaya Uymayan 15 Kişi Yurda Yerleştirildi

Çorum’da mahalle denetim ekiplerinin çalışmaları aralıksız devam ediyor. Ekipler rutin denetimlerinin yanı sıra ihbarları da değerlendiriyor. Son bir haftada karantina kuralını ihlal eden 15 kişi hakkında işlem yapıldı.

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre koronavirüs denetimleri kapsamında son 1 haftada Çorum merkez ve ilçelerinde 44 adet ihbar alındı. Bu ihbarların 5 tanesi asılsız ya da mükerrer ihbar olurken, 39 ihbar ise Mahalle Denetim Ekiplerine bildirilerek gerekli işlemler yapıldı.

Mahalle Denetim Ekiplerince 18 bin 168 kişi denetlendi. Ayrıca denetim ekiplerince 11 bin 319 işyeri ve kişi denetlendi. Bu denetimlerde izolasyon kurallarına uymayan kişilere yönelik 240 adet tutanak tutuldu. Maske, temizlik ve mesafe kurallarını ihlal eden 250 işyeri ve kişiler için de birinci ihlal uyarısı yapılmıştır.

Öte yandan İl Salgın Denetim Merkezi Saha Denetim ekipleri tarafından son bir hafta içerisinde evlerinde izolasyonda olmaları gerekirken izolasyon kurallarına aykırı hareket eden 15 kişi tutanakla tespit edilerek yurda yerleştirildi. 3 kişinin ise kalan karantina sürelerini tamamlamak üzere yurtta karantinası devam etmektedir.

You may also like

More in Asayiş