Çorum Barosu Başkanı Av. Kenan Yaşar, Çorum Web TV aracılığıyla mesaj verdi.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin kabulünün 72. Yılının kutlandığı “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” nedeniyle Çorum Barosu Başkanı Av. Kenan Yaşar, Çorum Web TV aracılığıyla topluma mesaj verdi. Yaşar, insan haklarının sağlanması konusunda tüm topluma önemli görevler düştüğünü vurguladı.

Çorum Baro Başkanı Av. Kenan Yaşar, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin kabulünün üzerinden 72 yıl geçtiğini belirterek, “Bu beyanname insanın onurluca yaşama hakkını ifade etmektedir” dedi.

İnsan hakları evrensel beyannamesinde belirtilen maddelerin insanlık toplumsal değerlin bir özeti olarak düzenlendiğini ifade eden Yaşar, “Bütün bir tarihimizin özeti olan bu maddeler, çok önemlidir. Bunların bir kağıt üzerinde kalması büyük bir kayıp olacaktır” dedi.

Toplumsal şiddetin dünya genelini kuşattığını dile getiren Yaşar, “Bunlardan en çok da kadınlar ve çocuklar etkileniyor. Bu konuda mücadelede devlet bir yere kadar yetişebilir. Toplumumuzun bütün kesimleri bu konuda hassas davranmalıdır. Aksi takdirde gelecek nesillerimize güzel bir toplum bırakmamış oluruz” dedi.

You may also like

More in Gündem