AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İskilip’e 1.5 yıl içerisinde 76 milyon TL’lik eğitim yatırım yapacaklarını açıkladı.

İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında İskilip Akşemseddin Anadolu Lisesi’nin düzenlediği “Osman Çağıl” ödülleri töreni gerçekleştirildi.  Törene katılan AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. İskilip ve Çorum’un iyi yetişmiş gençlere ihtiyacı olduğunu kaydeden Milletvekili Ceylan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Samsun’da düzenlenen Teknofest’te gençlerin müthiş işler çıkardığına vurgu yaptı. Türkiye’nin bilişim çağını gençlerin özverili çalışmaları ile yakalayacağını ifade eden Milletvekili Ceylan, bunun için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere büyük destekleri olduğuna işaret etti.

Öğrencilerin daha güzel fiziki mekanlarda eğitim görmelerini sağlamak için büyük gayret gösterdiklerini belirten Milletvekili Ceylan, öğrencilere İskilip Akşemseddin Anadolu Lisesi’nin de yenileceğini ve gelecek yıl eğitime yenilenmiş okulda devam edeceklerinin müjdesini verdi.

CEYLAN’DAN GENÇLERE MÜJDELER

Gençlere müjdeler veren Ceylan, “İskilip’teki gençlerimize Gençlik Merkezi yapıyoruz. Şu anda ihale aşamasında. Sadece eğitimde değil sosyal ve kültürel alanda da kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeniz lazım. Ayrıca ilçemize spor salonu yapıyoruz.  Spor Salonu’nun yanı sıra yüzme havuzu yapacağız. İskilip’te yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmayacak.  Aynı şekilde tüm okullarda doğalgaz dönüşümü tamamlandı.  İskilip’te 40 okulumuz var. Bir kısmı yıkılıp yeniden yapılacak. Bir kısmı da fiziki yönden güçlendirilecek. 76 milyon liraya mal olacak bu çalışmaları 1.5 yıl içerisinde tamamlayacağız.” dedi.

Milletvekili Ceylan program sonunda İskilip Akşemseddin Anadolu Lisesi’nde her sene geleneksel olarak düzenlenen ödül töreninde hukuk fakültesini kazanan okul birincisi Fatma Nur Yıldırım’a, okul ikincisi Aslıhan Yiğit’e ve okul üçüncüsü Ebru Parpucu’ya hediyelerini takdim etti.

 

You may also like

More in Eğitim