Denetim Ekipleri, İzolasyon Kurallarını İhlal Eden 8 Kişiyi Tespit Etti

İzolasyon denetimlerini sürdüren ekipler, Çorum’da son bir hafta içerisinde evde izolasyon kurallarına uymayan 8 kişiyi tespit etti. Denetimlerde ayrıca 72 kişi hakkında da tutanak tutuldu. Çorum Valiliği İl Salgın Denetim Merkezi Ekipleri çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yapılan açıklamaya göre, 25-31 Aralık tarihleri arasında Çorum merkez ve ilçelerinde 29 adet ihbar alındı. Bu ihbarların 2’si asılsız olurken geriye kalan 27 ihbar Mahalle Denetim Ekipleri’ne bildirildi ve gerekli işlemler yapıldı. Bununla birlikte yine merkez ve ilçelerde Mahalle Denetim Ekiplerince 8 bin 371 kişi denetlendi.

Ayrıca denetim ekiplerince 5 bin 127 işyeri ve kişi denetlenirken gerekli uyarılar yapıldı ve izolasyon kurallarına uymayan kişilere tutulan 72 adet tutanak İl Hıfzıssıhha Kurulu’na gönderildi.  Maske, temizlik ve mesafe kurallarını ihlal eden 163 işyeri ve kişiler için de birinci ihlal uyarısı yapıldı.

İl Salgın Denetim Merkezi Saha Denetim Ekipleri aynı tarihler tarihleri arasında evlerinde izolasyonda olmaları gerekirken izolasyon kurallarına aykırı hareket eden 8 kişiyi tutanakla tespit ederek yurda yerleştirdi.

You may also like

More in Asayiş