Çorum İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri, Zoom programı üzerinden ilk ve ortaokul öğrencilerine konferans verdi.

Osmancık Akören Şehit Erol Keskin Ortaokulu öğrencilerinin de katıldığı uzaktan eğitim konferansında ‘Mahremiyet Eğitimi’ ile ‘Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Yöntemleri’ konularında bilgilendirmede bulunuldu.
Çorum İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ortak çalışmasıyla yaklaşık 80 öğrenci, okul müdürleri, rehber öğretmenler ve ilgili kurumlardan yetkili personel katıldı. Eğitimde Alaca, Osmancık ve Sungurlu ilçelerinde bulunan Büyükhırka Ortaokulu, Ceritler İlk ve Ortaokulu, İsmailli İlk ve Ortaokulu, Akören Şehit Erol Keskin Ortaokulu ve Arifegazili İlk ve Ortaokulu öğrencilerine Zoom online programı üzerinden ‘Mahremiyet Eğitimi’ ile ‘Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Yöntemleri’ konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Faaliyette ayrıca öğrencilere Jandarmanın tanıtımı yapılarak içinde bulunulan kontrollü hayat dönemi ile ilgili pandemi tedbirlerine azami riayet edilmesi hususunda da gerekli uyarılarda bulunuldu.

You may also like

More in Gündem