default

Çorum Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı’nın işletmesini artık Çorum Belediyesi yapacak.  Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Garajımız, bakım ve onarımlarımızın ardından Türkiye’nin en temiz, düzenli ve methedilen garajlarından biri haline gelecek.” dedi.

Çorum Belediyesi, nakliyeci esnafını memnun eden bir kararla Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı’nın işletmesini devraldı. Daha önceden işletme hakkı ihale ile özel firmalara kiralanan kamyon garajında artık Çorum Belediyesi hizmet sunacak.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, işletmesi belediye tarafından devralınan kamyon garajında incelemelerde bulunarak esnafla bir araya geldi.

Türkiye’nin en iyi kamyon garajı olacak

Çorum Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı’nı Türkiye’nin en iyi kamyon garajına dönüştüreceklerini açıklayan Başkan Aşgın “Şirketlere bırakmayacağız. Çorum Belediyesi olarak bizzat biz işleteceğiz. Belediye personeli 7/24 burada esnafımıza hizmet verecek. Nakliyeci ve şoför esnafımızla karşılıklı istişare ile eksiklerini hızlı bir şekilde gidereceğiz. Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizle burada çalışma yaparak pırıl pırıl bir kamyon garajı haline getireceğiz. Ücret tarifeleri de geçen yıl ile aynı olacak. Bu yıl zam uygulamayacağız. Herkesin mutlu olacağı bir düzenlemeyi hayata geçireceğiz.” dedi.

Çalışmalar başladı

Çorum Belediyesi ekipleri kamyon garajındaki çalışmalarına zaman geçirmeden başladı. Ekipler, banyo ve duş alanları, lokanta ve çay ocağı tesisleri ve dinlenme alanlarının bakım onarımını yapacak.

Nakliyeci ve şoför esnafı memnun

Çorum Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı işletmesinin Çorum Belediyesi tarafından devralınması nakliyeci ve şoför esnafını memnun etti. Kamyon Garajı’nda yaşan sorunların Çorum Belediyesi tarafından çözeme kavuşacağına inandıklarını dile getiren esnaf, “Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Belediyemiz burayı devraldığı için memnunuz. Kamyon garajımızın temizliği ve bakımı artık daha iyi olacak. Daha önceden yeterince bakım yapılmıyordu. Birçok sorunumuz vardı. İnşallah kısa sürede bunlar bir bir çözüme kavuşmuş olacak.” dediler.

Şehir içine kamyon ve tır parkı yasak

Öte yandan Çorum Belediyesi’nden yapılan açıklamada şehir içinde mahalle aralarına kamyon ve tır parkının yasak olduğu bir kez daha hatırlatıldı. Açıklamada “Şehir içerisine kamyon, çekici, otobüs veya bunların römorkları, lastik tekerlekli traktörler ile her türlü iş makinelerinin bulundurulması ve park edilmesi yasaktır.” denilerek,  şehir trafiğinin olumsuz etkilenmemesi için ağır vasıta şoförlerinin araçlarını Çorum Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı’na park etmesi istendi.

default

You may also like

More in Gündem