İskilip ilçesinde düzenlenen “Kan Bağışı Festivali”nde vatandaşlar, kan bağışında bulunmak için seferber oldu. En çok bağışçıyı getiren öğrenciye ödül verileceğini duyan çocuklar ise adeta birbirleriyle yarıştı.

İskilip Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde “Kan Bağışı Festivali” düzenlendi.

Şehir Parkında gerçekleştirilen etkinlikte, ilçe halkı kan bağışında bulunmak için seferber oldu. Kan bağışı alımlarında İbn-i Sina Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de Türk Kızılay’ı yetkililerine destek verdi.

En çok bağışçıyı toplayan kişiye ödül verileceğini duyan öğrenciler, vatandaşların kan bağışında bulunmasını sağlamak için adeta birbirileriyle yarıştı. En çok bağışçı getiren öğrencilerden Utku Sak bisiklet, diğer öğrenciler ise Anıtkabir gezisi kazandı. Öğrencilerin belediye tarafından Ankara’ya geziye götürüleceği belirtildi.

Gençlerin kan bağışına destek vermesi konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini söyleyen Dr. Hüseyin Metin, “Amacımız; gençlerimizi kan bağışı yapmaya yönlendirmek ve bu sürece dahil olmalarını sağlamak. Bu konuda destek veren İskilip Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz.” dedi.

You may also like

More in Gündem