Gönüllü bayanlar el emeği göz nuru ürünlerini kanser hastaları için üretiyor. Kanser Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kanser hastalarına destek olmak büyük bir fedakarlıkla çalışıyor. Yapılan ürünler ihtiyaç sahibi kanser hastalarına yardım için satılıyor.

Çorum Web TV, Kanser Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllerinin atölyesine konuk oldu. Zaman buldukça dernek atölyesine gelen gönüllü ev hanımları kanser hastaları için üretim yapıyor. El emeği göz nuru ürünlerin satışından elde edilen paralar ise ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

KANDER Başkanı Hülya Karabıyık, pandemi nedeniyle kermes ve yardım amaçlı sosyal etkinlik yapamadıkları için bu dönemde kaynak sıkıntısı yaşadıklarını dile getirdi.

2010 yılında kurdukları KANDER’in bu güne kadar pek çok kanser hastasına destek verdiğini ifade eden Karabıyık, tamamen gönüllülük esasına göre çalıştıklarını vurguladı.  Kanser’in özellikle dar gelirli aileleri maddi olarak çok yıprattığını ifade eden Karabıyık, bu zor süreçte onlara destek olmak istediklerini söyledi.

Bağışçıların da maddi destekleriyle kanser hastalarına umut olmaya çalıştıklarını belirten Hülya Karabıyık, pandemi nedeniyle zor günler yaşadıkları şu dönemde bağışçıların desteğine daha çok ihtiyaç duyduklarını sözlerine ekledi.

 

You may also like

More in Gündem