Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 21 Mayıs Cumartesi günü Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı’nda saat 10.00’da başlayacak Yağlı Güreşler ile ilgili yapılan hazırlıkları yerinde inceledi. Başkan Aşgın, Türkiye’nin en önemli baş pehlivanlarının katılacağı güreşlere tüm güreş severleri davet etti.

Karadeniz’in Kırkpınar’ı Çorum’da olacak. Saha hazır, pehlivanlar hazır.

Başkan Aşgın, “Tüm Çorumluları, çevre illerimiz ve ilçelerimizdeki tüm güreş severleri Cumartesi günü saat: 10.00’da başlayacak yağlı güreşlerimize bekliyoruz.” dedi.

Yaklaşık 400 bin TL’lik ödül verileceğini ifade eden Başkan Aşgın, “Ali Gürbüz, Orhan Okulu, Mehmet Yeşil Yeşil, Fatih Atlı, Ünal Karaman, Serhan Gökmen ve daha fazlası burada ya Allah Bismillah diyerek güreşe tutuşacaklar. İnşallah mükemmel bir ortamda mükemmel bir güreş olacak. Yiğidin harman olduğu Çorum’umuz, güreşe doyacak.” diye konuştu.

Çorum Belediyesi’nin güreş branşında çok iddialı olduğunun altını çizen Başkan Aşgın, özellikle minderde bütün boy ve kilolarda dünya dereceleri almış sporculara sahip olduklarını vurguladı. 3 yıl önce ilk yağlı güreş takımını kurduklarını ifade eden Başkan Aşgın, “3 yılda karakucak ve yağlı güreşlerde iddialı bir şekilde ilerliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

You may also like

More in Gündem