Çorum’da mahalle denetim ekiplerinin çalışmaları aralıksız devam ediyor. Ekipler, rutin denetimlerinin yanı sıra ihbarları da değerlendiriyor. Son bir haftada karantina kuralını ihlal eden 2 kişi hakkında işlem yapıldı.

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre koronavirüs denetimleri kapsamında son 1 haftada Çorum merkez ve ilçelerinde 25 adet ihbar alındı. Bu ihbarlar Mahalle Denetim Ekiplerine bildirilerek gerekli işlemler yapıldı.

Mahalle Denetim Ekiplerince 3 bin 122 kişi denetlendi. Ayrıca denetim ekiplerince 10 bin 490 işyeri ve kişi denetlendi. Bu denetimlerde izolasyon kurallarına uymayan kişilere yönelik 52 adet tutanak tutuldu. Maske, temizlik ve mesafe kurallarını ihlal eden 219 işyeri ve kişiler için de birinci ihlal uyarısı yapılmıştır.

Öte yandan İl Salgın Denetim Merkezi Saha Denetim ekipleri tarafından son bir hafta içerisinde evlerinde izolasyonda olmaları gerekirken izolasyon kurallarına aykırı hareket eden 2 kişi tutanakla tespit edilerek yurda yerleştirildi. 2 kişinin ise kalan karantina sürelerini tamamlamak üzere yurtta karantinası devam etmektedir.

You may also like

More in Asayiş