AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memur ve emeklilere müjdesini verdiği 3600 ek gösterge düzenlemesiyle açıklamalarda bulundu. Kavuncu “Emekli olunduğunda maaşların neredeyse yarı yarıya düşmesi nedeniyle emekli olunmaktan korkulan günler artık geride kalmıştır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile tüm memurların ek göstergelerinde 600 puanlık artışa gidilecek. 5,3 milyon kamu görevlisinin tamamı yılbaşından itibaren bu düzenlemeden yararlanacak.

Birinci dereceye gelmiş olma şartıyla tüm hak sahipleri 3600 ek göstergeye yükseltilecek. Genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 3600’den 4400’e yükselecek. Bu kapsamda, İl Müdürleri de 3600-4200 ek göstergeye kavuşacak. Şube müdürü ve ilçe müdürü ek göstergeleri de 2200’den 3000’e yükseltilecek. Yapılan artışlar, halen emekli olan kamu görevlilerinin maaşlarına da yansıtılacak.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Ak Parti iktidarımız, yılların sorunu olan ek gösterge sorununu çözerek her alanda olduğu gibi kamu çalışma tarihimize de mührünü vurmuştur.” dedi.

Ek gösterge konusunda yapılan düzenlemeyle tüm kamu görevlilerini kapsayan, eşitleyici ve adaletli bir çözüm yolu bulunduğunu belirten Kavuncu, “Memurlarımızın mevcut maaşlarının artmasıyla birlikte emeklilik ikramiyeleri ve emekli maaşlarında da ciddi artış sağlanmıştır. Emekli olunduğunda maaşların neredeyse yarı yarıya düşmesi nedeniyle emekli olunmaktan korkulan günler artık geride kalmıştır. Nice sessiz devrime imza atan AK Parti hükümetimiz gerçekleştirdiği ek gösterge reformuyla “Yaparsa AK Parti yapar.” gerçeğini bir kez daha gözler önüne sermiştir.” dedi.

AK Parti iktidarının, dünya ekonomik krizinin her geçen gün derinleştiği en zor zamanda dahi milletini düşündüğünü ifade eden Kavuncu, “AK Parti iktidarımız, gerçekleştirdiği sessiz devrimlerle, vatandaşlarımızın her anlamda hayat düzeyini yükseltmek, dünyada yaşanan olumsuzlukların yansımalarını ortadan kaldırmak için destansı bir mücadele vermektedir. Büyük oranda geride bıraktığımız bu zorlu sürecin ardından milletimizle refahı, huzuru, mutluluğu eskisinden daha iyi yaşayacağımız, paylaşacağımız günler çok daha yakındır. 2023’le yeni bir çağa girecek olan güçlü Türkiye, küresel bir aktör olarak her türlü varlığı, zenginliği vatandaşlarımız için eser ve hizmete dönüştürecektir.” dedi.

You may also like

More in Gündem