Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü kick boks sporcusu Abdüssamet Uğurlu 1. Uluslararası Türk Cumhuriyetleri Profesyonel Kick Boks Şampiyonası’nda altın kemerin sahibi oldu. Uğurlu, Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda kick boks milli takımında yer alarak ilimizi ve ülkemizi temsil edecek.

Kick Boks Federasyonu’nun 2022 yılı faaliyet planında yer alan 1. Uluslararası Türk Cumhuriyetleri Profesyonel Kick Boks Şampiyonası 29-30 Temmuz 2022 tarihlerinde Kocaeli Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda yapıldı.

Profesyonel Kick Boks Şampiyonası’na Türk Cumhuriyetlerinden Avrupa ve Dünya şampiyonları davet edildi. Şampiyonada, Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Abdüssamet Uğurlu da ilimizi temsil etti.  Abdüssamet Uğurlu, Kırgızistanlı rakibini yenerek altın kemerin sahibi oldu. Uğurlu, Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda kick boks milli takımında yer alarak ilimizi ve ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

Abdüssamet Uğurlu, desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın ve Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat’a teşekkür etti.

 

You may also like

More in Gündem