Çorum’da 750 kişi müracaatta bulundu. ÇESOB Başkanı Recep Gür, Çorum’da hak kazandığı halde kira başvurusu ve gelir kaybı desteğine müracaat etmeyen 1.714 kişiye çağrıda bulundu.

Gelir kaybı ve kira desteğine başvuruları devam ediyor. Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Gür Çorum’da kira desteği için 750 kişinin müracaatta bulunduğunu açıkladı.  Başvuruların 31 Mart 2021 tarihine kadar devam edeceğini söyleyen Recep Gür, Çorum’da hak kazandığı halde kira başvurusu ve gelir kaybı desteğine müracaat etmeyen 1.714 kişiye çağrıda bulundu.

Ticari işletmeleri Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerinden korumak amacıyla aylık 1.000 TL gelir kaybı desteği ve aylık 750 TL ile 500 TL arasında kira desteği verilmeye devam ediyor.

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Gür gelir kaybı ve kira desteği başvurularıyla ilgili açıklama yaptı. Gür, söz konusu desteklerden faydalanma hakkı olan işyerlerinin başvuruda bulunduklarını belirterek “Bu çerçevede yapılan başvurular incelenmiş olup, Çorum’da kira desteğine 750 kişi müracaatta bulunmuştur. Hak kazandığı halde kira başvurusu ve gelir kaybı desteğine müracaat etmemiş 1.714 kişi bulunmaktadır. Ayrıca sistemin yeni kurulmuş olması ve sistem kaynaklı bazı sorunların yaşanmasından dolayı 750 bekleyen müracaat bulunmaktadır. Sistemdeki sorunun giderilmesine müteakip başvuruların değerlendirilmesine devam edilecektir” dedi.

You may also like

More in Ekonomi