Çorum Belediyesi tarafından 10.’su düzenlenen Kitap Kültür Günleri, kitapseverler tarafından yoğun ilgi görüyor. Bölgenin en büyük kitap fuarı olma yolunda hızla ilerleyen Çorum Kitap Kültür Günleri’nde her gün alanında isim yapmış yazarlar söyleşi ve imza programlarıyla okurlarıyla buluşuyor. Açıldığı günden bugüne Kitap Kültür Günlerini 50 bin kişi ziyaret etti.

10. Çorum Kitap Kültür Günleri’nin açılış konuşmasında bölgedeki büyükşehirler de dâhil olmak üzere en fazla yayıncının katıldığı fuar olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Kitap Kültür Günlerimiz 7’den 70’e her yaştan hemşehrimiz tarafından büyük ilgi görüyor. Özellikle kitap kurtlarımız olan öğrencilerimizin okullarından sonra ikinci uğrak yeri oldu. Bu da bizim ne kadar kaliteli ve kapsamlı bir iş yaptığımızı gösteriyor. 100 bin ziyaretçi hedefimizin şimdiden yarısına ulaştık. Hafta sonuna kadar 100 bin hedefimizi de inşallah geçmiş olacağız. Hemşehrilerimize göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Yazarlar her gün okurlarıyla buluşuyor

Başkan Aşgın, “80 yayınevi 100 yazar sloganıyla açılışını gerçekleştirdiğimiz 10. Çorum Kitap Kültür Günlerimizde diğer yayınevlerimizin yazarlarıyla birlikte 100’ü aşkın yazarımız her gün okurlarıyla buluşuyor. Özgür Balpınar, Şükrü Erbaş, Mete Yarar, Halit Yıldırım, Ahmet Şimşirgil, Mehmet Ali Bulut, Birsen Ekim Özen, Ahmet Şerif İzgören, Prof. Dr. Ziya Avşar, Rana Demiriz ve Çağrı Cebeci Kitap Kültür Günlerimizde hem söyleşilere katıldı hem de okurlarının kitaplarını imzaladılar. Adeta bir şölen havasında devam eden Kitap Kültür Günlerimiz ünlü yazarlarımızı 23 Ekim’e kadar ağırlamaya devam edecek. Yazarlarımızın söyleşilerine katılamayan hemşehrilerimiz Çorum Web TV’den canlı olarak söyleşileri takip edebilir.” diye konuştu.

Öğrencilere 30 TL’lik kitap kuponu

10. Çorum Kitap Kültür Günleri’nde okullardan gelen öğrenciler istedikleri kitabı alsın diye 30 TL’lik kupon verdiklerini kaydeden Aşgın, “25 bin öğrencimize 30 TL’lik kuponlar veriyoruz. Bunun 5 bin tanesini belediye olarak biz karşılıyoruz. Kalanlarını iş adamlarımız ve kurumlarımız karşılayacak. 25 bin öğrencimiz geldiği zaman cebinde harçlık var mı, yok mu endişesine kapılmadan kitabını bu şekilde almış olacak.” şeklinde konuştu.

You may also like

More in Gündem