Çorum Belediyesi tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen Çorum Kitap Kültür Günleri’ne destek verenlere teşekkür yemeği düzenlendi. Programa Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı, iş insanları ve kitap kültür günlerine destek verenler katıldı.

Kitap Kültür Günlerini önemsediklerini vurgulayan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “10. Kitap Kültür Günleri çok başarılı bir organizasyonla yüz binden fazla insanımıza ulaştı. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Çok başarılı, çok güzel bir kitap fuarını sonuçlandırdık. 105 yazar imza günü yaptı, 195 yayınevi stand açtı. İlkokul, ortaokul, lise öğrencileri adeta fuara koşarak geldi.” dedi.

Kitap Kültür Günlerinin çok sayıda çocuğu ilk kez kitapla buluşturduğuna da vurgu yapan Başkan Aşgın “Evlatlarımızın kitapla ilk kez buluşmalarına vesile olmuş olmamız hakikaten mutlulukların en büyüğü. Bunun sonuçları kısa vadede değil, uzun vadede daha iyi görülebilecek. Gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik ülkemizin kültürüne, bütün alanlarda daha yukarıya çıkmasına büyük katkı verecek. Bu çabada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı da yaptığı konuşmada Çorum Belediyesi’nin böyle güzel bir organizasyonu hayata geçirmesinden dolayı Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Program sonunda 10. Çorum Kitap Kültür Günleri’ne destek veren iş insanlarına plaket takdimi yapıldı.

You may also like

More in Gündem