Çorum İnsani Değerler Platformu’ndan Örnek Davranış

Kan stokları azalan Kızılay’a Çorum’daki sivil toplum örgütlerinden destek geldi. İnsani Değerler Platformu üyeleri “15 dakikanı ayır, bir hayat kurtar” sloganıyla  Kızılay’a kan bağında bulundular.

Kızılay Çorum Şubesi’nin acil kan bağışı çağrısına sivil toplum kuruluşlarından cevap gecikmedi. Çorum’da birçok sivil toplum kuruluşunu tek çatı altında toplayan İnsani Değerler Platformu Kızılay için harekete geçti. İnsani Değerler Platformu üyelerinin katımlıyla kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Kadeş Meydanındaki kan alma aracına giden Sivil Toplum Kuruluşları burada toplu halde kan bağışında bulunarak Kızılay’a destek verdi.

Kızılay Çorum Şube Başkanı Hüseyin Kılıç, kış ayları ve pandemi sürecinin etkisi ile kan stoklarında azalmanın yaşandığını belirterek, Kızılay’ın “Kan ver, 3 insana can ver” kampanyasına destek olan İnsani Değerler Platformu üyelerine teşekkür etti.

İnsani Değerler Platformu Dönem Sözcüsü Ayhan Boyraz da,  insani yardım faaliyetleri kapsamında bu defa Kızılay için sosyal sorumluluk projesi başlattıklarını söyledi. Boyraz, “Bütün halkımızı kan bağışına davet ediyoruz” dedi.

Kan bağışında bulunan vatandaşlar da pandemi dolayısıyla kan bağışında azalma olduğunu duyduklarını ve toplumsal duyarlılığı sağlamak için kan bağışında bulunmak istediklerini söylediler.

You may also like

More in Gündem