Kooperatiflerin Kümelenmesi Çalıştayı Çorum’da gerçekleştirildi. Toplantıda kooperatifçilik faaliyetleri ve ticaret imkânları değerlendirildi.

Bölgede faaliyet gösteren kadın girişimci kooperatifleri Çorum’da buluştu. Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonu’nda 15 ilden Kooperatif Kümelenmesi üyesi kooperatif temsilcilerinin katılımıyla “Yerel ürünlerin ticarileşmesi ve ihracatı” temalı çalıştay gerçekleştirildi.

Çalıştayda, kooperatifçilik ve kooperatiflerin sorunları, kooperatif gelişiminin önündeki engeller, çözüm önerileri, yeni nesil kooperatifçilik, akıllı kooperatifler, yeni nesil kooperatif türleri, kooperatifçilikte dijital dönüşüm, kadın kooperatiflerinin başarı hikayeleri konularında oturumlar gerçekleştirildi.

Mecitözü Anne Lezzeti Kadın Girişimi Üretim Kooperatifi Başkanı Olcay Ünal ve Mavi Umutlar Kooperatif Başkanı Emine Çelen’in organizatörlüğünde gerçekleştirilen çalıştaya AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak ve kooperatif temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın Çorum Belediyesi’nin kadın girişimcilere yönelik desteklerinden bahsetti. Aşgın, bu konuda hanımeli çarşısının yanı sıra sadece kadınların ürünlerini satabileceği kadın emeği çarşısını da hayata geçireceklerini kaydetti.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan da 2 yılda derneklere bir milyon yardım yaptıklarını söyledi. Kooperatifleşmenin önemine de değinen Ceylan, Çorum’da belediyenin kooperatiflere verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

You may also like

More in Gündem