Ülkemizde ilk koronavirüs vakasının görüldüğü mart ayından bugüne kadar yaklaşık 9 aylık süreç geride kalırken kısıtlamalar ve alınan tedbirler 7’den 70’e herkesin hayatını önemli ölçüde etkiledi. Kimi sevdiklerinden uzak kaldı, kimi hoşlandığı aktiviteleri askıya aldı. Bu süreçte bazı şeylerin değeri daha iyi anlaşılırken herkesin içinde farklı özlemler yer aldı. Çorum Web TV olarak vatandaşlara mikrofon uzattık ve pandemi sürecinde en çok neyi özlediklerini sorduk.

Araştırma şirketleri, “Özlenenler, Salgın Esnası ve Sonrası Hayata Bakış Araştırması” yaptı. Araştırma sonuçlarına göre Türk halkı pandemi döneminde en çok sarılmayı ve kucaklaşmayı özledi. “Dışarı çıkıp özgürce dolaşmayı özledim” diyenler ise ikinci sırada yer aldı.

Çorum Web TV olarak biz de Çorum halkına pandemi döneminde en çok neyi özlediklerini sorduk.  Sorularımıza cevap verenlerden kimi torunlarına sarılmayı, kimi halı saha maçını, kimi okulunu, kimi ise akraba gezmelerini özlediğini söyledi.

Aldığımız cevaplar,  koronavirüs öncesi oldukça sıradan gördüğümüz şeylerin aslında hayatımızda ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu ortaya koydu.

You may also like

More in Manşetler