Çorum Belediyesinin destekleriyle hazırlanan “Lirik Devinimler” isimli resim sergisi Çorum Sanat Galerisi’nde açıldı. Hitit Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım Ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü’nde görev yapan Doç Dr. Muteber Burunsuz’un eserlerinden oluşan sergi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Serginin açılış törenine Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Baro Başkanı Av. Turan Kalıpcı, davetliler ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Serginin açılışında konuşan Başkan Aşgın,  Çorum Belediyesi olarak kültür ve sanat etkinliklerine büyük önem verdiklerini dile getirerek 2022 yılı içerisinde açılan 7’nci serginin açıldığını ve bu sayının artacağını dile getirdi. 4 tane ödülü bulunan, ulusal ve uluslar arası birçok sergi açan Doç. Dr. Muteber Burunsuz’un sergisini açmaktan gurur duyduğunu vurgulayan Başkan Aşgın, Çorum’u sporun, ticaretin yanı sıra kültürün de merkezi yapmak için aşkla çalışacaklarını kaydetti.

Sadece bu sergiyi baz alsak, bu ayarda sergi açabilen altyapısı, müzesi, çalışmalarıyla, sergi alanlarıyla bu düzeyde olan bazı büyükşehirlerde dahi olmayan gerçekten çok güzel bir altyapı ve bunu da aktif olarak kullanıyoruz.  Sadece bu ay içerisinde burada 3 tane resim sergisi açılacak. Yer bulunamadığı için peş peşe dizeceğiz. Muteber Hocamın sergisinin ardından Samsun ve İstanbul’dan da sergi salonumuzu kullanmaya gelecekler.

Galeride bulunan 60 adet eser hakkında bilgi veren Doç. Dr. Muteber Burunsuz, “Çıkış kaynağı doğa olan eserlerimin bazı tuvallerde soyut olarak görünürken bazı tuvallerde ipuçları içermektedir. Sergide bulunan eserler Çorum’da bulunduğum süre içerisinde yaklaşık 5 yılın özetidir. Sergide desteği bulunan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a, Çorum Belediyesi’ne ve desteği olan herkese çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi kesildi. Doç. Dr. Muteber Burunsuz’un hazırladığı eserler sanatseverlerin beğenisini topladı. Sergi, 14 Ekim’e kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

You may also like

More in Gündem