Bu Aile Türkiye Şampiyonları Yetiştiriyor  

İskilip ilçesinde yaşayan Yiğit Ailesi’nin üyeleri, güreşte Avrupa ve Türkiye şampiyonalarında kazandıkları madalyalarla adeta koleksiyon oluşturdu.  

Beyoğlan Köyü’nde yaşayan Yiğit ailesi, güreşte başarılı sporcular yetiştiriyor. Yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen güreş turnuvalarında dereceler elde eden ailenin güreşçi sporcuları Ferhat, Özgür, Hasan ve Ferami Yiğit ile Mustafa Karabuğa bugüne kadar yüzlerce madalya ve kupa kazandı.

Son olarak ailesinde ve çevresinde sarı fırtına olarak adlandırılan Ferdi Yiğit, Bulgaristan’ın Sofya kentinde düzenlenen U-15 Güreş Şampiyonası’nda Avrupa üçüncüsü oldu. Yiğit’in, Avrupa’daki bu başarının ardından geçtiğimiz günlerde de Kırkpınar güreşlerinde Teşvik 1 Boy’da şampiyon oldu. Genç güreşçinin bu başarısı hem ilçede hem de doğup büyüdüğü köyde büyük mutluluğa neden oldu.

Ailenin bütün fertlerinin sporcu olduğunu dile getiren Kemal Yiğit, “Dedem ve babamın ardından çocuklarımızda güreşçi oldu. Çocuklarla gurur duyuyorum. Ferhat, Avrupa’daki başarısı göğsümüzü kabarttı. Bu çocukların yetişmesinde emeklerini esirgemeyen Adem hocamıza da teşekkür ediyorum” dedi.

HEDEF DÜNYA VE OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU

Bulgaristan’ın Sofya kentinde düzenlenen U-15 Güreş Şampiyonası’nda Avrupa üçüncüsü olan Ferhat Yiğit, “Bulgaristan’da düzenlenen şampiyonada ülkeme bronz madalya kazandırdım. İnşallah ilerde dünya ve olimpiyat şampiyonluğu kazanarak Türkiye’ye altın madalya getirmek istiyorum” diye konuştu.

You may also like

More in Gündem