Deprem bölgesinden masa tenisi sporcularının katıldığı “Motivasyon Kampı” Çorum Belediyesi’nin ev sahipliğinde ilimizde yapılıyor.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu, Çorum Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen kampa, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep ve Adana 6 antrenör ve 30 sporcu katılıyor. Çorum Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı kamp programı kapsamında sporcular Şehit Abdullah Tayyip Olçok Spor Salonu’nda antrenmanlarını sürdürüyor.

Masa Tenisi Antrenörü Köksal Gül, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’nu tarafından düzenlenen motivasyon kamplarının üçüncüsünün Çorum’da yapıldığını söyledi. Çorum Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen kampa 30 sporcu ve 6 antrenörün katıldığını belirten Gül, kampta deprem bölgesindeki sporcuların yanı sıra milli sporcuların da yer aldığını dile getirdi.

Çorum’a masa tenisi spor salonu yapılacak

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, masa tenisi kampını ziyaret etti. Antrenörlerden kamp çalışmaları ile ilgili bilgi alan Aşgın, sporcularla yakından ilgilendi. Çorum’a masa tenisi spor salonu yapacaklarını açıklayan Başkan Aşgın, “Masa tenisi şehrimiz için özel sporlardan birisi. Milli takımda birçok sporcumuz var. Çorum Belediyesi olarak masa tenisi için spor salonu yapıyoruz. Şu anda ihale aşamasındayız. İhalesi tamamlandığında çalışmalara başlayacağız.” dedi.

24 Mayıs’a kadar devam edecek moral kampı kapsamında Çorumlu Obası ve Çorum Müzesi’ni gezdikten sonra, sporcular çeşitli etkinliklere de katılacak

You may also like

More in Gündem